top of page

Susitikimas su Kotryna Gotberg

Ką žinome apie LAIMĘ ? Kas padaro gyvenimą laimingą? Ar atsakymas į šį klausimą skirtingas kiekvienam iš mūsų, ar yra ir universalių dalykų? Kaip galime padėti sau ir kitiems jaustis gerai? 
Rugsėjo 18-ąją bendruomenės narius kvietėme į susitikimą su viešnia iš Lietuvos - psichologe Kotryna Gotberg. Susitikimo/seminaro metu drauge apžvelgėme, ką šiandien apie laimę sako filosofai, psichologai ir neuromokslininkai. Pasigilinome į praktines rekomendacijas ir būdus, kaip kurti palankią aplinką, „neperdegti“ veiklose ir didinti psichologinį atsparumą. 
Kotryna Gotberg - psichologė, sertifikuota vadybos konsultantė, PRIMUM ESSE mokymo grupės vadovė, turinti daugiau nei 20 metų konsultavimo ir  dėstymo patirtį. Kotrynos veikla - ugdymo ir konsultavimo projektai organizacijų tobulinimui; mokymai vadovams, specialistams, komandoms ir bendruomenėms; darbas tarpdisciplininėse ekspertinėse grupėse. Psichologė nepaliaujamai domisi vadybos, švietimo ir socialinėmis inovacijomis. 

Po apsilankymo Islandijos lietuvių bendruomenėje, Kotryna rašė:

"Kai važiuoji pas tautiečius Islandijoje, ir  supranti, kad atvažiavai į šeimą 💛 O tada pajauti - kad į savo 💚 Ačiū visiems, kurie buvote kartu ir padėjote patirti Islandiją! Už rūpinimąsi ir draugystę, už keliones, istorijas, juokus, puikias vakarienes ir iš samanų nuskintas uogas. Už galimybę pamatyti stulbinančią gamtą, pirmą kartą patirti ugnikalnį naktį ir važiavimą upe! Už spalvų, peizažų, stichijų, o taip pat - jausmų įvairovę. 

Ir svarbiausia. Visada žinojau, kad lituanistinės mokyklos atlieka svarbų darbą. Bet kai pamatai šeštadienį besirenkančias besišypsančias šeimas, supranti, kad kai kurie važiavo 150 kilometrų, klausausi kaip paaugliai dalinasi istorijomis, laikas nuo laiko pasitikslindami lietuvišką žodį, tuomet iš tiesų supranti, kokią misiją atlieka lituanistinių mokyklų komandos ❤️"

Akimirkas iš susitikimo su Kotryna galite pamatyti mūsų galerijoje.

20210918_164402.jpg

"Typoart" apsilankymas

Rugsėjo 3-ąją dieną bendruomenės narius savo apsilankymu pradžiugino neeiliniai svečiai iš Lietuvos - "Typoart" įkūrėjai, profesionalūs dailininkai, edukatoriai Gediminas Leonavičius ir Jūratė Rutkauskaitė. Susitikimo metu jie pasakojo apie Lietuvos istoriją iš unikalios perspektyvos - kunigaikščiai ir valdovai kadais taip pat buvo vaikai! Ši, rečiau istorijos šaltiniuose minima, tačiau ne mažiau svarbi, istorijos dalis buvo pristatyta pasitelkus originalius kūrėjų piešinius bei eskizus, su kuriais iš arčiau galėjo susipažinti tiek įvairaus amžiaus vaikai, tiek suaugę bendruomenės nariai.

20210903_182902.jpg

Darbų autoriai pristatė ne tik savo darbo specifiką, kūrybinį procesą, bet ir istorijas, įvykius, kuriais remiasi savo darbuose. Gediminas ir Jūratė taip pat kalbėjo apie būdus lengviau įsiminti kunigaikščių vardus bei jų tarpusavio ryšius, taip edukuodami ir sudomindami savo klausytojus. Dalyviai buvo maloniai nustebinti dovanomis, taip pat turėjo progą įsigyti siuvenyrų su Lietuvos istorijoje svarbia simbolika.​


Akimirkas iš susitikimo galite rasti puslapio galerijoje.

Visuotinis Islandijos lietuvių susirinkimas

Skelbiamas visuotinis Islandijos lietuvių bendruomenės narių susirinkimas.

Daugiau informacijos bendruomenės tinklalapio lietuviais.net skiltyje „Visuotinis susirinkimas”.


Taip pat kviečiame bendruomenės narius kelti savo kandidatūras į bendruomenės tarybą. Darbas bendruomenėje yra puiki galimybė išbandyti save naujose srityse – bendruomenės administravime, vadyboje, renginių organizavime. Kviečiame visus, turinčius idėjų, energijos, norinčius dirbti kartu lietuvių bendruomenės labui.

 

Taip pat laukiame bendruomenės įstatų pakeitimų projektų bei kitokių bendruomenės veiklos pakeitimų, kuriems reikalingas visuotinio susirinkimo pritarimas, pasiūlymų.

Pasiūlymus ir kandidatūras siųsti bendruomenės el. paštu lietuviais@gmail.com

69560591_10217462006536050_8077574212249714688_o.jpg
DJI_20180504_185839-1024x768.jpg

Teatro "Kitas kampas" pasirodymas

Iš tiesų, juk mes gyvename tol kol galime juoktis.
Ačiū dar ir dar kartą "Kito kampo" kolektyvui už tai, kad esate nepakartojami!
Ačiū jums, Islandijos lietuviai, už tai, kad mokate juoktis iš širdies!

Dėkojame nuostabiems šefams už gaminamas svečių vakarienes jų viešnagės metu - https://www.facebook.com/maistas.vaziuoja.3

Dėkojame mūsų DJ Dainiui už vakaro muziką ir neįkainojamą geranoriškumą ruošiant salę pasirodymui.

Taip pat dėkojame visai organizacinei komandai bei prisidėjusiems asmenims.

Teatras "Kitas kampas"

Debatai

Pilietybės išsaugojimo aktualijos. Visada džiaugiamės sulaukę svečių - vieną vėlyvo balandžio dieną Islandijos lietuvių bendruomenė irgi sulaukė jų, ir tikrai ypatingų. Bendruomenės viešnia, radijo ir televizijos laidų vedėja, žurnalistė Rita Miliūtė sakė, - mums gyvenantiems Lietuvoje yra svarbu bendrauti ir palaikyti ryšį su po pasaulį išsibarsčiusiais lietuviais. Sulaukusi kvietimo, ir mažai dvejojusi, jau po keletos savaičių, drauge su senu geru bendruomenės draugu Norbertu Černiausku, sveikino į susitikimą atvykusius Islandijos lietuvius. Vilniaus universiteto lektorius, istorijos mokslų daktaras Norbertas susitikime sakė: "Praktiškai neįmanoma pasakoti Lietuvos istoriją neminint jos išeivijos, tai paprasčiausiai neatsiejama".

 

Po trumpos abiejų svečių kalbos/įvado, į susitikimą atėję lietuviai buvo pakviesti diskusijai, - artėja Lietuvos prezidento rinkimai, taip pat išvykusiems ypatingai aktuali referendumo dėl pilietybės išsaugojimo tema. Diskusijos metu žmonių lūpomis kalbėjo susirūpinimas bei dvejonės svarbaus Lietuvai referendumo tiesiosios finišui. Ar tikrai esame pakankamai subrendę galutiniam sprendimui, ar patys sau esame atsakę į klausimus, ar nuoširdžiai ieškome atsakymų į juos? Tokio pobūdžio vakarai pasaulio lietuvių bendruomenei - neabejotinai gaivaus oro gurkšnis, žvilgsnis iš kito kampo, iš kitos pozicijos. Dar daugiau - tai tiltas į tautos susiklausymą nepaisant atstumų. Bendruomenės svečiai išvyko namo pasiėmę dalelę Islandijos, jos laukinės gamtos, kultūros, ir joje gyvenančių tautiečių ryžtą išsaugoti savo pilietybę ir pilietiškumą. Dėkojame Užsienio reikalų ministerijai už dalinį projekto finansavimą.
 

58380698_10216596409856674_7333235742535057408_n.jpg
60158251_415254565723131_3356045285695422464_n.jpg

Tautiška giesmė

Islandijos lietuviai ir šiais metais susijungė su daugelyje pasaulio kraštų ir pačioje Lietuvoje giedama Tautiška Giesme.
Reikjavike Lietuvos himnas šiemet nuskambėjo net du kartus: 18 val tautiečiai rinkosi prie laivo skulptūros "Sólfar", o 21 val prie Hallgrímskirkja bažnyčios.
Iš tiesų be galo džiugu, kad norime būti, o ir esame ryški pasaulio lietuvių bendruomenės dalis! Ir net nebesvarbu nei kelintą valandą, nei kur, dar kartą susibūrėme.

66367170_10217108059967607_3025793988901732352_n.jpg
bottom of page