top of page
69560591_10217462006536050_8077574212249714688_o_edited.jpg

Islandijos lietuvių bendruomenė

Islandijos lietuvių bendruomenė įkurta 2008 m. gegužės mėn., registracija baigta tų pačių metų birželio mėn.

Didžiausios metų ir šeimos šventės, svarbios Lietuvai datos, aktyvus laisvalaikis gamtoje ir kiti Islandijos lietuviams skirti renginiai yra pagrindinės bendruomenės veiklos kryptys. Per 15 gyvavimo metų bendruomenėje susiformavo gražių tradicijų, tarp kurių paminėtini tokie gausiai lankomi renginiai kaip velykinės ir kalėdinės mugės, Sausio 13-osios žygis, Vasario 16-osios knygų mugė, Islandijos lituanistinės mokyklos organizuojama linksmoji vaikų Kaziuko mugė, Kalėdų ir Joninių šventės. Kartu švenčiame ne tik lietuviškas šventes, bet ir birželio 17-osios žygiu prie Glymur krioklio paminime Islandijos nepriklausomybės dieną. O vieni iš laukiamiausių bendruomenės renginių — lietuviško kino seansai.

 

Svarbi bendruomenės veiklų dalis yra svečių iš Lietuvos viešnagės. Siekdami, kad lietuvių bendruomenė Islandijoje išlaikytų glaudų ryšį su Tėvyne, nuolatos ieškome naujų pažinčių ir galimybių pasikviesti įdomių asmenybių ir visuomenės veikėjų. Bendruomenę lankė meno ir kultūros atstovai ir kiti įžymūs Lietuvoje žmonės.

 

Apie būsimus renginius skelbiame, įspūdžiais iš ryškiausių įvykusių renginių dalinamės savo Naujienų sraute, naujienlaiškiuose mūsų prenumeratoriams ir „Facebook“ paskyroje.

Visi bendruomenės renginiai finansuojami iš narių mokesčių. Kiekvienas naujas narys savo įnašu prisideda prie renginių kiekybės ir kokybės.

 

Kas organizuoja bendruomenės veiklą? Mes patys – bendruomenės nariai. Bendruomenė neegzistuoja pati sau be savo narių. Mes patys kuriame bendruomenę, patys duodame kažką vieni kitiems. Vieni atsineša idėjų, kiti gali padėti jas įgyvendinti, treti pasidalina savo žiniomis ir patirtimi įvairiais gyvenimo klausimais. Visi, dalyvaudami bendruomenės veikloje, padaro ją įvairesnę ir turtingesnę. Laukiame naujų narių – visų, turinčių idėjų, norinčių paįvairinti savo ir kitų laisvalaikį, norinčių paprasčiausiai dalyvauti renginiuose.

Anchor 1
bottom of page