top of page

Dėl PSD

Dėl PSD ir išsideklaravimo iš Lietuvos

Istrukcijos Danijoje gyvevantiems asmenims - Islandijoje viskas panašu, tik:

Pirmiausia reikia deklaruoti išvykimą iš Lietuvos. Tai galėsite padaryti per sekančią konsulinę misiją (nebent asmuo turi interetinę lietuvišką bankininkystę, tada gali deklaruoti pats). Paraiškos formą galima išspausdinti iš ambasados puslapio, ją užpildyti ir tik asmeniškai priduoti konsulei, parodžius asmens dokumentą. Iki tol, kol neatvyks konsulė, reikia iš Islandijos institucijos gauti pažymą, kad asmuo turi socialinį draudimą (tinka angliškai, versti nereikia) ir nuo kada jį turi. Kreiptis galima adresu - https://ja.is/sjukratryggingar-islands/.

Gavus pažyma, kad asmuo turi draudimą nuo X metų, pažymą reikia siųsti į Panevėžį (el. pašto adresas – nuorodoje žemiau, originalų pristatyti nereikia), kartu su gyvenamos vietos deklaracija (nuo kada gyvenate Islandijoje, Þjóðskrá išduoda, angliškai tinka, galima iš tinklalapio užsisakyti, kad namo paštu atsiųstų arba el. paštu) ir asmens dokumento kopija bei prašymu perskaičiuoti įsiskolinimą.

Kadangi Sodra paskelbė, kad dabar dirba su 300 000 paraiškų, tai manau, kad vėlu nebus.

Daugiau informacijos LR Ambasados Facebook puslapyje:
https://www.facebook.com/LTEmbassy.dk/posts/1424662484272256

 

Pasitikrinkite ar nesate skolingi Sodrai: https://draudejai.sodra.lt/psd_imoku_skola/

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos pensininkams, kurie išvyksta gyventi į ES šalis, privalu deklaruoti išvykimą iš Lietuvos. Taip pat, senjorai turėtų kreiptis į Teritorinę ligonių kasą dėl dokumento S1, kuris išsaugo apdraustojo PSD Lietuvoje statusą, išdavimo.

Išvykus gyventi į užsienį būtina valstybinio sveikatos draudimo įstaigoje užregistruoti TLK išduotą dokumentą S1. To nepadarius, už gydymo paslaugas teks mokėti arba Lietuvoje kaupsis skolos net ir turint ESDK kortelę. Daugiau informacijos: http://www.vlk.lt/naujienos/Puslapiai/U%C5%BEsienyje-gyvenan%C4%8Dius-pensininkus-vejasi-skolos-Lietuvoje.aspx

 

Atsakymus į kitus su PSD susijusius klausimus rasite čia: http://skandinavija.today/naujienos/lietuvos-naujienos/emigrantu-demesiui-du-zingsniai-kurie-apsaugos-nuo-psd-skolos/

bottom of page